Nechte se unášet svojí fantazií

24. ledna 2010 v 20:45 | Kate |  my diary
Dnes jsem byla s mojí kamarádkou v kině na filmu Imaginárium doktora Parnasse (trailer jsem vám sem dala včera) a bylo to dokonalé!!! Rozhodně to není film pro každého, v určitých okamžících nad tím nesmíte přemýšlet, jen se nechat unášet obrazy, které na plátně vidíte. V jiných okamžicích naopak přemýšlet musíte.

Víte, celkově si myslím, že se v této době málo lidí nechá unést svojí fantazií. Já mezi ně ale rozhodně nepatřím. Toto postižení (ano, nazývám to postižením) se týká hlavně dospělých lidí a v tomto směru jsem ráda, že ještě dospělá nejsem.

Snění a fantazírování vás dokáže zavést tisíce kilometrů daleko, a to nejen co se týče reálné vzdálenosti, ale vztahuje se to i na vaše sny. Občas se sama divím, kam a do jakých situací mě moje představy dokážou dovést. Ale jsem jim za to vděčná.

Vaše fantazie dokáže tento svět oživit. Kdo z nás si někdy nepředstavoval, že je princ nebo princezna? Že žije na zámku? Nebo že je statečný bojovník? Kdo znás si u nějakého filmu nepředstavil v kůži hlavního hrdiny sebe?

Ovšem čeho je moc, toho je příliš. Člověk musí umět rozlišit realitu od fikce.

Já si život bez fantazie a snění neumím představit a rozhodně se o to v budoucnu nechci nechat připravit. Jak jste na tom vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Black Black | Web | 24. ledna 2010 v 21:05 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím..fantazie je něco tak osvobozujícího a osobního..znám i dost dětí, který v nic nevěří, nedokáží si představit už ani pohádkový les, prostě nic..nečtou, nezajmají se o filmy s fantasy tématikou, jen sci-fi a pc hry..osobně sem vděčná za to, že mám podstatně rozvinuzou fantazii a dokážu vymyslet cokoi, co chci a potřebuju..film jsem neviděla, ale snad se na něj dostanu, dle traieru nevypadá vůbec zle:)

2 Verikkkk Verikkkk | Web | 30. ledna 2010 v 16:28 | Reagovat

S tou tvojí poslední větou rozhodně souhlasím. Je škoda, nechat si uplavat krásné okamžiky nějakým tí naším sněním. Ale jak říkáš, všeho mo škodí, s tím musím soouhlasit:) Naštěstí v mým případě se s fantazií umím poprat a vím, kdy přestat:)
Na Parnasse se v týdnu taky chystám:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama