Saturn Awards 2010 nominations

21. února 2010 v 20:11 | Kate |  nominations and winners
Nejlepší sci-fi film:
Kniha přežití
Knowing
Moon
Star Trek
Transformers: Pomsta poražených
X-Men Origins: Wolverine

Nejlepší fantasy film:
Avatar
Harry Potter a Princ dvojí krve
Pevné pouto
Zakletý v čase
Watchmen
Where the Wild Things Are


Nejlepší horor:
The Box
Stáhni mě do pekla
Frozen
Poslední dům nalevo
Twilight sága: Nový měsíc (??? co to dělá v hororech?)
Zombieland

Nejlepší dobrodružný/akčí film nebo thriller:
2010
Bratři
The Hurt Locker
Hanební Pancharti
Law Abiding Citizen
The Messenger
Sherlock Holmes

Nejlepší herec:
Robert Downey, Jr. (Sherlock Holmes)
Tobey Maguire (Bratři)
Viggo Mortensen (Cesta)
Sam Rockwell (Moon)
Denzel Washington (Kniha přežití)
Sam Worthington (Avatar)

Nejlepší herečka:
Catherine Keener (Where the Wild Things Are)
Melanie Laurent (Hanební Pancharti)
Alison Lohman (Stáhni mě do pekla)
Natalie Portman (Bratři)
Zoe Saldana (Avatar)
Charlize Theron (The Burning Plain)

Nejlepší herec ve vedlejší roli:
Woody Harrelson (Zombieland)
Stephen Lang (Avatar)
Frank Langella (The Box)
Jude Law (Sherlock Holmes)
Stanley Tucci (Pevné pouto)
Christoph Waltz (Hanební Pancharti)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli:
Malin Akerman (Watchmen)
Diane Kruger (Hanební Pancharti)
Rachel McAdams (Sherlock Holmes)
Lorna Raver (Stáhni mě do pekla)
Susan Sarandon (Pevné pouto)
Sigourney Weaver (Avatar)

Nejlepší výkon mladého herce:
Taylor Lautner (Twilight sága: Nový měsíc)
Bailee Madison (Bratři)
Brooklynn Proulx (Zakletý v čase)
Brooklynn Proulx (Where the Wild Things Are)
Saoirse Ronan (Pevné pouto)
Kodi Smit-McPhee (Cesta)

Nejlepší režisér:
JJ Abrams (Star Trek)
Kathryn Bigelow (The Hurt Locker)
Neill Blomkamp (District 9)
James Cameron (Avatar)
Guy Ritchie (Sherlock Holmes)
Zack Snyder (Watchmen)
Quentin Tarantino (Hanební Pancharti)

Nejlepší scénář:
Neill Blomkamp, Terri Tatchell (District 9)
James Cameron (Avatar)
Spike Jonze, Dave Eggers (Where the Wild Things Are)
Alex Kurtzman, Roberto Orci (Star Trek)
Alex Tse, David Hayter (Watchmen)
Quentin Tarantino (Hanební Pancharti)

Nejlepší hudba:
Brian Eno (Pevné pouto)
Michael Giacchino (Vzhůru do oblak)
James Horner (Avatar)
Taro Iwashiro (Red Cliff)
Christopher Young (Stáhni mě do pekla)
Hans Zimmer (Sherlock Holmes)

Nejlepší kostýmy:
Colleen Atwood (Nine)
Jenny Beavan (Sherlock Holmes)
Anna Sheppard (Hanební Pancharti)
Jany Temime (Harry Potter a Princ dvojí krve)
Michael Wilkinson (Watchmen)
Tim Yip (Red Cliff)

Nejlepší make-up:
Joel Harlow (Star Trek)
Frances Richardson (District 9)
Sarah Monzani (Imaginarium doktora Parnasse)
Gregory Nicotero, Howard Berger (Kniha přežití)
Gregory Nicotero, Howard Berger (Stáhni mě do pekla)
Mike Smithson, John Rosengrant (Terminator: Salvation)

Nejlepší efekty:
Tim Burke, John Richardson, Nicholas Aithadi, Tim Alexander (Harry Potter a Princ dvojí krve)
John DesJardin, Peter G. Travers, Joel Whist, Jessica Norman (Watchmen)
Volker Engel, Marc Weingert, Mike Vezina (2012)
Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh, Burt Dalton (Star Trek)
Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros, Matt Aitken (District 9)
Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham, Andrew R. Jones (Avatar)

Nejlepší zahraniční film:
District 9
Imaginarium dokrora Parnasse
Lorna's Silence
Red Cliff
Taken
Thirst


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cassie - Aff Cassie - Aff | Web | 21. února 2010 v 20:18 | Reagovat

Ahoj, koukni k nám na výsledek třízení!

2 Cassie - Aff Cassie - Aff | Web | 21. února 2010 v 20:20 | Reagovat

HeH, to jo no Kocour mě taky vůbec nebavil...slátanina  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama