Peter Jackson objasňuje situaci kolem Hobita

17. dubna 2010 v 19:20 | Kate |  news
V posledních týdnech se kolem Hobita objevuje dost spekulací, které jsou spojené především s možným odkladem premiéry, potenciálními tvářemi pro hlavní role či možností natočit snímek ve 3D. Pokud každopádně odhlédneme od všech drbů a zaměříme se na fakta, musíme konstatovat, že výrobní proces Hobita se doteď vlekl šnečí rychlostí, za což může hned několik faktorů. Jackson s del Torem se totiž od doby, kdy začali Hobita psát (což bylo léto 2008!) věnovali hned několika dalším projektům (Mexičan pilně produkuje, Jackson měl na starosti mj. Pevné pouto a District 9), tudíž mají k dispozici první verzi scénáře až teď.

Druhým problémem je studio MGM, jež se momentálně zmítá ve velkých finančních problémech a jeho prioritou je spíše než několik let vzdálená premiéra Hobita samotné přežití na filmovém trhu. Daná situace tedy neohrožuje jen prequel Pána prstenů, ale i např. nového Bonda. Fanoušci jsou každopádně právem nervózní, Jackson se je tedy v rozhovoru pro server Moviefone  snažil alespoň trochu uklidnit, když nastínil momentální situaci výrobního procesu:

"Právě jsme studiu odevzdali první verzi scénáře, respektive i tu k druhému filmu. Musím říct, že pokud něco film zdržovalo, byli jsme to my (scenáristé), i když jsme se snažili psát co nejrychleji, stejně nám látka sebrala hodně času. Momentálně jsme ve fázi, kdy nám studio (samozřejmě podle spokojenosti se scénářem) stanoví rozpočet. Jakmile se tedy obě strany na penězích shodnou a my dostaneme zelenou, budeme moci konečně s herci uzavřít smlouvy a stanovit datum natáčení. Bylo by poměrně optimistické tvrdit, že začneme natáčet ještě v roce 2010, ovšem já stále v nějaký říjen či listopad věřím."

P.S.: Já osobně se na Hobita šíleně moc těším, a proto bych byla ráda, kdyby se začalo točit co nejdříve. Ale zase pokud by se to uspěchalo, skoro určitě by to poškodilo kvalitu filmu, takže bude lepší si ještě nějakou tu chvilku počkat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kečup, tatarka nebo hořčice?

Kečup
Tatarka
Hořčice

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama