Rozbřesk bude režírovat Bill Condon

4. května 2010 v 19:31 | Kate |  news
Summit Entertainment potvrdil, že držitel Oscara Bill Condon bude režírovat film Twilight sága: Rozbřesk, podle čtvrtého dílu ságy Twilight spisovatelky Stephenie Meyer. Na scénáři k filmu pracuje Melissa Rosenberg a ve filmu se opět objeví Kristen Stewart, Robert Pattinson a Taylor Lautner. Wyck Godfrey, Karen Rosefelt a Stephenie Meyer jsou producenty projektu.

"Převést novelu Rozbřesk Stephenie Meyerové na plátno vyžaduje půvabný a uvážený styl a my věříme, že Bill Condon je ten pravý, který již ukázal všestranný, bohatý talent, nesmírnou kreativitu a vnímavost," říká Erik Feig, ředitel produkce a akvizice Summit Entertainment.

Stephenie Meyer dodává: "Jsem tak nadšená, že Bill chce pracovat s námi. Myslím, že bude skvělý a těším se, co udělá s předlohou."

"Jsem nadšen, že jsem dostal šanci přenést poslední díl ságy na plátno. Doufám, že pro fandy této milé knihy připravíme silný filmový zážitek," říká Bill Condon.

Twilight sága: Rozbřesk objasňuje tajemství a záhady této okouzlující romantické ságy, která uchvátila milióny.

Condon se proslavil muzikálem Dreamgirls, filmem Kinsey a Bohové a monstra, za který získal v roce 1999 Oscara za nejlépe adaptovaný scénář . Za scénář k muzikálu Chicago byl v roce 2003 nominován na Oscara. Nedávno režíroval pilotní díl série "The Big C" a 81. ročník přenosu předávání Oscarů, kterým provázel Hugh Jackman.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama