Zastaví James Cameron unikající ropu?

3. června 2010 v 19:14 | Kate |  news
Když tak filmařský fanoušek sleduje neúspěšné podmořské snahy v mexickém zálivu, které jsou čím dál tím častěji označovány za frašku, vybaví se mu Cameronovy ponorky v Titanicu a Propasti, které prováděly různé úkony a poradily si s mnohými problémy. Vzpomněli si ovšem i federální úředníci.
Ti doufají, že by filmový režisér James Cameron mohl přijít s nějakými nápady, jak zastavit unikající ropu v mexickém zálivu. Režisér se setkal s vědci, experty a úředníky z ochrany životního prostředí, aby společně promysleli možnosti k zastavení unikající ropy. Cameron je totiž považován za experta na podvodní filmování a dálkově ovládanou techniku. Pomáhal vyvinout ponorná zařízení a další podmořské technologie, které nejvíce využil právě při filmování podmořského vraku Titanicu a lodi Bismarck. Oba vraky leží ve větší hloubce, než problematický ropný vrt.
Cameron lidi z ropné společnosti nepřímo označil za "hlupáky, kteří nevědí, co dělaj". Zároveň se nabídl společnosti British Petroleum s pomocí. Energetickým gigantem byl ovšem odmítnut. Uvidíme, zda-li další neúspěšné pokusy nedonutí těžaře ke změně názoru. Byla by to krásná ukázka toho, jak filmařina a její technika spolu se zkušenostmi pomáhá v realitě. A když by to nevyšlo, Cameron si o tom alespoň může natočit film. Námět by to byl jistě zajímavý a nouze o dramatické situace by nebyla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kečup, tatarka nebo hořčice?

Kečup
Tatarka
Hořčice

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama