Del Toro bude točit v produkci Camerona

30. července 2010 v 19:00 | Kate |  news
Dlouho to vypadalo, že adaptace románu H.P. Lovecrafta V horách šílenství o výpravě do Antakrtidy, jejíž členové najdou pozůstatky prastaré děsivé civilizace a podivné bytosti, zůstane u ledu, teď ale Mýtus Cthulhu ožívá.

Pro Guilerma del Tora znamená Cameronova záštita velkou pomoc. V horách šílenství by totiž mělo být 3D a Cameronovy zkušenosti při vytváření nového světa se tak budou del Torovi hodit. Cameronovo jméno je současně zárukou pro Universal. Cameron totiž nedávno prohlásil, že se hodlá věnovat produkci jiných filmů jen výjimečně a V horách šílenství bude teprve druhým takovým filmem.

Del Toro si tedy může téměř vydechnout. Sám si byl vědom toho, že jde o netypický projekt. ,,Je to film, jaké se dnes už netočí. Vysokorozpočtový horor. Erková záležitost. A navíc kostýmní. všichni dnes vnímají horor jako způsob, jak maximálně zúročit minimální investici. Přistupují k tomu s velkým cynismem ve stylu ,,uděláme pořádný krvák" a vyděláme balík. Studia vidí horory jako něco, do čeho se nevyplatí investovat víc než 30, 40 milionů dolarů. Odhadovaný rozpočet V horách šílenství je 130 milionů."

Celá věc má tak jediný háček. Přestože del Toro i Cameron vpodstatě s natáčením počítají a zdá se, že všechno je na dobré cestě, zdroj z Universalu ale dodává, že Universal projekt ještě oficiálně nepotvrdil.

P.S.: Kombinace del Toro a Cameron je vážně zajímavá, tak uvidíme, co z toho nakonec bude.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kečup, tatarka nebo hořčice?

Kečup
Tatarka
Hořčice

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama