Natalia Tena (IP)

11. července 2012 v 18:54 | Kate |  autographs obtained by different way
Tento článek jsem sepsala hned druhý den (tedy ve čtvrtek 5. července), kdy jsem si všechno pamatovala nejlépe, ale pochybuji, že na tento zážitek někdy zapomenu. Článek je to docela dost dlouhý, a to jsem se snažila vynechat zbytečné detaily, takže gratuluji a děkuji všem, co ho dočetli do konce.

Když jsem se dozvěděla, že na Festival fantazie, který se každoročně koná v Chotěboři, má letos přijet na tři dny (dvakrát beseda + focení a podepisování, jedou koncert s její kapelou) i Natalia Tena, musela jsem tam být. Zeptala jsem se jedné kamarádky ze třídy, která je fanoušek jak Harryho Pottera, tak Hry o trůny, jestli by nejela se mnou. Terka byla nadšená a chvíli to vypadalo, že opravdu pojedeme spolu, jenže asi týden před koncem školního roku mi řekla, že kvůli penězům bohužel jet nemůže. Popravdě jsem byla celkem zoufalá, protože ve svém okolí žádného dalšího maniaka do fantasy nemám, a už jsem začínala plánovat, jak do Chotěboře pojedu sama. Nakonec se mi ale povedlo přemluvit další kamarádku, která sice Natalii zná jen z Harryho, ale byla zvědavá, jak taková beseda s autogramiádou probíhá. Takže jsme se ve středu 4. července vydaly do Chotěboře.

Více o naší cestě a o samotné besedě s Natalií a následném focení a podepisování se dozvíte ve článku.Cestu vám moc popisovat nebudu, stačí zmínit, že jsme s kamarádkou šly do vedlejší vesnice na autobus, který jel v 11:10, ve 12:19 nám jel z Pardubic přímý vlak a do Chotěboře jsme přijely až ve 14:31. Z nádraží jsme šly hned do kina, kde byla recepce a kde se kupovaly lístky a konal se tam celý program s Natalií. Už tam nastal malý zmatek, takže jsem se na něco ptala (dohromady jsem se pořadatelů v průběhu celého dne ptala na různé věci asi čtyřikrát, ale vždycky byli ochotní a milí a poradili mi). Beseda měla být od 16 hodin, takže jsme měly přes hodinu času, tak jsme se šly trochu projít po městě a koupit si svačinuMrkající

Před čtvrtou jsme se vrátily do kina, kde se už začínal tvořit chumel lidí. Jenže bylo 16:10 a my pořád stáli před vchodem do sálu a Natalia nikde. Asi ve čtvrt nás pustili dovnitř a hned se jeden z hlavních pořadatelů omlouval za zpoždění. Natalia prý byla v Jihlavě v katakombách a zdržela se tam. Pak přes vysílačku dostal zprávu, že Natalia dorazila, ale ještě si šla naproti koupit točenou zmrzlinuSmějící se Ten pán nás ještě poučil, jak je to s focením v průběhu besedy, den předtím tam totiž měli nějaký problém, a odpověděl na pár organizačních dotazů, a pak konečně (bylo asi 16:20) přišla Natalia.

Přišla s obrovským úsměvem a řekla nám "Ahóóój!". Pak se posadila ke stolečku, kde s ní ještě seděla slečna překladatelka. Vyfotila jsem dvě fotky, jenže mám asi měsíc nový mobil a nemohla jsem najít zoom a Natalia už začala mluvit a já jsem ji chtěla poslouchat, takže obě fotky jsou celkem z dálky (se Zuzkou jsme seděly v páté řadě) a ta druhá je ještě k tomu rozmazaná.

imagebam.com imagebam.com
Protože jsme měli zpoždění, vynechali jsme nějaký úvod (nemám tušení, co ten úvod měl být) a šli jsme hnedka na otázky od fanoušků. Musím ještě napsat, že mě překvapilo, jak nás v tom sále bylo málo, odhadem bych řekla tak 40 lidí. Ten pán pořadatel se na začátku také trochu divil, v to úterý tam prý bylo asi 160 lidí, takže celkem rozdílSmějící se Ale bylo to fajn, že nás tam bylo méně, bylo to takové intimnější a navíc jeden člověk mohl mít i více dotazů. Jak už to tak bývá, tak některé otázky byly skvělé a zajímavé, a některé byly, no, ne moc inteligentíUsmívající se Nebudu vám tu vypisovat, jaké všechny otázky jsme Natalii položili, to by bylo na hoooodně dlouho. Začalo se dotazy na Harryho Pottera a Hru o trůny, ale postupně jsme se dostali k více osobnějším věcem a ptali jsme se na věci, které se týkaly přímo Natalie, a ne jejích filmových nebo seriálových postav.

Tady je něco málo, co jsme se dozvěděli: Natalie je teď v Čechách potřetí, má ráda jídla, kde je hodně omáčky a u nás jí moc chutná (měla už nějakou omáčku s knedlíky, moravského vrabce se zelím a špalíčkyUsmívající se). Kromě děkuji, prosím, ahoj umí česky říct "sedm piv, prosím"Smějící se Svoji první roli (byla to Ellie ve filmu About a Boy/Jak na věc) získala tak, že ji ve škole nachytal učitel dramaťáku při kouření a jako trest ji poslal do učebny, kde dramaťák probíhal a kde zrovna lidi od filmu hledali vhodného kluka na hlavní roli. Natalia tam prý byla jediná holka a ještě o dost starší, s dredy a piercingem. Kdyby ve Hře o tůny nehrála Ošu, chtěla by hrát Daenerys nebo Yaru/Ašu. Chce, aby se Oša stala královnou severu a za manžela měla měniče. Mrzí ji, že v Harry Potterovi neměla žádnou scénu s Jessie Cave (Levandule) a skvěle se jí pracovalo s Davidem Thewlishem. Ze Hry o trůny se nejvíce přátelí a Alfiem Allenem (Theon), Oonou Chaplin (Talisa) a Joem Depsiem (Gendry). Svoji kapelu Molotov Jukebox popsala jako šest psychopatů, jejichž cílem je, aby se lidi při jejich hudbě smáli, tancovali a potili se.

To je jenom zlomek z toho, co jsme se dozvěděli. Já jsem na Natalii měla z domu připravené dvě otázky, s jednou mě nakonec někdo přeběhl a nakonec jsem se ptala na tři - jaký je pro ni největší rozdíl mezi prací v seriálu a ve filmu? Na to odpověděla, že třeba Hra o trůny je tak velký projekt, že působí jako film. Ale že obecně je v seriálu všechno rychlejší, na všechno je totiž méně času. A pokud herec v seriálu pouze hostuje, tak vlastně vstupuje jakoby do rodiny, která už nějak funguje, ale u filmu jsou na tom všichni stejně.

Natalia hodně mluvila o tom, že ráda cestuje, takže moje druhá otázka byla, ve které cizí zemi (z těch, co navštívila) se jí líbilo nejvíce. Když jí to překladatelka přeložila (prosili nás, ať se ptáme česky, ne anglicky), tak Natalie na to: "Wow, that's hard!" Z toho jsem měla strašnou radostSmějící se Chvíli přemýšlela a pak řekla, že se jí třeba hodně líbilo v Rakousku, ale že je pro ni jednodušší říct, jaká země ji moc nezaujala. To že je třeba případ Dánska a Austrálie. Pak ale dodala, že vlastně "Brazil is fucking amazing", že se jí strašně líbí jejich kultura, že hudbu tam potřebují k životu asi jako my potřebujeme jídlo.

A můj třetí dotaz byl mezi třemi posledními dotazy (myslím, že byl dokonce předposledí) a u něj se strašně rozmluvila, což mě taky hrozně potěšiloMrkající Zajímalo mě, jestli má nějaký neobvyklý zážitek s fanouškem, ať už pozitivní, nebo negativní. Na to řekla, že má vlastní stalkerku, že fyzicky z ní strach nejde (prý by ji Natalia přeprala), ale že je na každé akci, které se Nat zúčastní a že jednou na ní čekala i před hotelovým pokojem. Jako pozitivní zážitek uvedla tři skvělé příklady: jednu dívku, která přišla na koncert Molotov Jukebox a bylo na ní vidět, že má deprese, a když kapele předávala nějaký dárek, tak Natalia viděla, že má na ruce jizvy. Ta dívka pak začala chodit na další koncerty kapely a Nat viděla, jak se její stav postupně zlepšoval. Říkala, že to je úžasný pocit, vědět, že trošku s kapelou někomu zlepšili život.

Jako druhý příklad uvedla nějakou fanynku z Austrálie, která založila internetovou stránku a snaží se s pomocí různých petic a sbírek dosáhnout toho, aby Molotov Jukebox přijeli na turné do Austrálie. No a jako třetí zmínila nějakého kluka, který ji napsal dopis o tom, že se mu líbí holka, která je velkou fanynkou Natalie, a že by ji chtěl s Nataliinou pomocí pozvat na ples. A tak Natalia napsala té holce "If he's nice, fuck him. If he's not, tell him to fuck off." To je prostě Nat, noSmějící se Asi za rok a půl se Nat zúčastnila nějakého conu a přišel za ní jeden pár a ta holka měla s sebou tenhle dopis a prý s tím klukem chodila už přes rok a půlUsmívající se

S besedou jsme sice začali o 20 minut déle a slíbili nám, že se o těch 20 min protáhne, takže místo v šest jsme měli končit v 18:20. Jenže jak nás tam bylo málo, tak před šestou už začali docházet dotazy a musím říct, že organizátoři byli chytří a radši to někdy v 17:55 stopli, než aby to nechali dojít do trapného ticha. Pak na pódium přišla další z hlavních orzanizátorek a vysvětlila nám, že Natalia ten předchozí den říkala, že si z natáčení Harryho Pottera nemohla odnést svoji hůlku a byla z toho docela smutná. A tak se fanoušky složili a rychle sehnali a koupili jí hůlku, nádherně zabalenou v podlouhlé krabičce (byla to jedna z těch, které jsou k sehnání třeba v internetovém obchodě Warner Brothers, takže to nebyl žádný šunt). Natalia z ní byla nadšená, když balíček rozbalila, tak s hůkou hned začala mávatMrkající Organizátorka ještě dodala, že to bohužel není hůlka Tonksové, ale Draca Malfoye, z toho byla Nat snad ještě více nadšená a řekla, že to je dobře, protože ta její se jí nelíbilaUsmívající se Pak jsme Natalii zatleskali a rozloučili jsme se a to byl konec besedy.

Následovala přestávka, která sloužila hlavně k zaplacení fotografií s Natalií a jejího autogramu. Já jsem do Chotěboře jela s tím, že rozhodně chci oboje, Zuzka se chvíli rozmýšlela, ale nakonec si také koupila oboje. Fotka na podpis byla v ceně, měli na výběr dvě velikosti (větší=dražší) a velmi příjemně mě překvapilo, kolik různých fotek měli na výběr. Asi tři měli jak ve velkém, tak v malém, některé měli jen v jednom rozměru, ale dohromady jsme mohli vybírat mezi asi šesti promo fotkami z HP, dvěmi z civilu a jedné ze Hry o trůny. Také jsme se Zuzkou využili toho, že nám naši fotku s Natalii poslali na mail, což bylo v ceně.

Pak jsme se postavily do fronty a čekaly, až na nás přijde řada na focení s Natalií. To probíhalo zase v kinosále před oponou s tím, že do sálu pouštěli vždy tak 2-3 lidi, jeden se šel fotit a ostatní čekali u schůdků na pódium. Když na mě přišla řada, tak jsem (k mému překvapení) vůbec nebyla nervózní. Odložila jsem si batoh a to už ke mě šla Natalia se svým "Hi! I'm Nat!". Odpověděla jsem: "Hi! I'm Katka." A ona na to: "Oh, Katka! You had some awsome questions!" To mě naprosto dostalo, že jsi mě pamatovala a myslela si, že moje otázky byly awsome, takže jsem se zmohla jen na Thanks a křenila se jak debilSmějící se Pak nás pan fotograf vyfotil a já už jsem chtěla Nat pustit, ale ona mě stále držela, dokud fotograf neřekl, že se fotka povedlaUsmívající se Ještě jsem Nat poděkovala, šla si pro batoh a pak ven, kde na mě čekala Zuzka.

No, a tady je ta fotkaUsmívající se Musím říct, že se mi dost líbíSmějící se Sice tam mám nějak tlustou ruku, ale čert to vemSmějící se


Po focení přišla na řadu autogramiáda. Zase jsme se postavily do fronty, který byla větší než na focení (někteří lidé si nechávali podepsat jejich společnout fotku s Nat z předchozího dne). V jednu chvíli jsem se zaposlouchala, jak pár lidí za námi nějaký kluk a holka vedli diskuzi na téma Hra o trůny. Málem jsem se k nim přidalaMrkající Jak jsem před focením nebyla nervózní, tak teď jsem si to vybrala i s úroky. Normálně se mi potily a klepaly ruce, takže fotka, kterou jsem držela, se pěkně hýbalaSmějící se Zase jsme šli do kinosálu na pódium ke stolečku, kde jsme jedné z pořadatelek nahlásili naše jméno, ta ho napsala na papírek a ten jsme pak dali Natalii. Natalia měla na stole sešit, ve kterém měla přeloženo několik frází z angličtiny do češtiny, a každému napsala nějakou z nich jako věnování.

Když jsem přišla na řadu, tak se na mě Nat usmála a myslím, že mi znova řekla "Hi!", ale tím si teď nejsem jistá. Když mi podepisovala fotku, tak jsem jí ještě pochválila její zelený náhrdelník, který měla na besedě (na focení a podepisování se převlékla), ona na to "Thanks". Pak jsem viděla, co mi píše za věnovaní a to mě rozesmálo, tak jsem jí řekla "Wow, thank you!", na což reagovala takovým pěkným úsměvem. Po podepsání fotky Natalia každému podávala ruku (měla pevný stiskUsmívající se), rozloučila jsem se s "It was great to meet to you" a Nat na to "Oh, thank you for coming!". Ven jsem vyšla úplně mimo s takovým připitomělým úsměvem na tvářiSmějící se


zadní strana fotky

Se Zuzkou jsme si sdělily naše dojmy, no, spíš jsem mluvila já, protože když jsem nervózní nebo za sebou mám nějaký skvělý zážitek, tak jsem k nezastavení...Vlak nám jel až ve 20:39, měly jsme přes hodinu času, tak jsme se pomalou chůzí vydaly zpět na nádraží, tam si sedly na lavičku a kecalyUsmívající se Cesta zpět trvala kratší dobu, byl už večer, takže většina zastávek byla na znamení a nikdo tam nevystupoval ani nenastupoval. Domů jsem se dostala někdy po půl jedenácté s tím, že spát jsem šla až po půlnoci.

No, a to je konec. Pokud to někdo opravdu dočetl do konce, gratuluji. Sama jsem nečekala, že se až tak rozepíšu, ale byla to úplně první takováhle akce, na které jsem kdy byla, a o to víc jsem nadšená. Všechno nám klaplo, i počas bylo krásné (žádné šílené bouřky nebo déšť jako v úterý). Natalia Tena je opravdu milý a šíleně praštěný člověk a bylo skvělé potkat ji.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Sbíráš autogramy?

Ano
Ne

Komentáře

1 Aduska Aduska | Web | 11. července 2012 v 19:55 | Reagovat

Popisuješ to vážně skvěle :) To věnování je fakt dobré :) Zajímalo by mě, kolik se jich v češtině naučila. Přece by nějakému tlustému ošklivci nepsala tohle :D

2 Sammy McKay Sammy McKay | E-mail | Web | 13. července 2012 v 0:52 | Reagovat

Mám asi tak jeden všeříkající komentář. Jéééééééééééééééééééééé :D

3 Black Black | Web | 13. července 2012 v 17:35 | Reagovat

Sammy mi vzala vítr z plachet. Nebo spíše "slovo" z úst, protože vyjádření "jééééé" skutečně popisuje všechny mé dojmy.

Hrozně gratuluju, úžasné setkání. A to věnování..ta ženská je skutečně správně střelená :D

4 Lucie Juliá Lucie Juliá | E-mail | Web | 17. července 2012 v 14:02 | Reagovat

Natalia je teda pěkně praštěná [:tired:]

5 Lucie Juliá Lucie Juliá | E-mail | Web | 17. července 2012 v 14:02 | Reagovat

[4]: * :D

6 Ebi Ebi | Web | 23. srpna 2012 v 0:15 | Reagovat

Úžasné setkání! Nat je vážně SKVĚLÁ :)

7 AlbertMig AlbertMig | E-mail | Web | 5. června 2018 v 10:38 | Reagovat

The prostate gland is an essential a part of a male's reproductive :. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The men's prostate can be found just while watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient for your patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.

Prostate infection, often known as prostatitis, is the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 yrs . old. Infections with the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of most forms of prostate infection. It is due to bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition associated with a particular defect in the gland and also the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be a result of trauma on the urinary tract or by infections from other areas in the body. A patient may experience testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal in the prostate defect followed by the use antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not yet to create what causes these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and heavy lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable meals are important. These are some from the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for health and wellness and will also also maintain your urinary track clean.

2. Some studies advise that a number of ejaculations a week will prevent cancer of prostate.

3. Eat red meat without excess. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef weekly will increase the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most significant measure to consider to ensure a normal prostate is always to choose regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you should opt for prostate examination at least one time a year.

8 Ajarpelorp Ajarpelorp | E-mail | Web | 28. července 2018 v 15:00 | Reagovat

Poids est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre  manque de sensibilite bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-inde/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama