Září 2013

London Film & Comic Con 2013

17. září 2013 v 16:45 | Kate |  autographs obtained by different way
Konečně jste se dočkali (o den déle, než jsem slíbila, ale jaksi jsem včera zapomněla na úkol do školy, takže na blog nebyl čas) třetí, poslední a zároveň nejdelší reportáže o sbírání autogramů při mém prázdinovém pobytu v Londýně na začátku července (popravdě řečeno mi přijde, že už je víc jak rok zpátky...).V neděli 7. července jsem se vydala na svůj druhý con v životě (první byl RingCon v říjnu minulého roku), kam jsem chtěla někdy února, kdy jako jednoho z hostů ohlásili Petera Dinklage. Účast na conu vlastně byl dárek k mým 18. narozeninám, které jsem měla v červnu, a byl to ten nejlepší dárek, jaký jsem mohla dostat. Odnesla jsem si šest autogramů, tři fotky s hvězdami, jeden seriálový suvenýr, ale hlavně spoustu zážitků.

V reportáži jsem se snažila vynechat zbytečné detaily, aby nebyla tolik dlouhá a možná i nudná, tak doufám, že se mi to povedlo. Pro přiblížení atmosféry a pro lepší představu, jak to vlastně na London Film & Comic Con vypadalo, tu máte jedno velmi povedené video zaměřené hlavně na cosplay, ale mihnou se tam i někteří z hostů (nejlepší je Jason Momoa mávajíci plastovým(?) mečem).


Více tedy najdete ve článkuUsmívající se

Hurá! Přežila jsem první dva týdny!

15. září 2013 v 19:28 | Kate |  my diary

Jo jo, do školy chodím sice jen dva týdny, ale přijde mi, že ani žádné prázdniny nebyly. Člověk se to té rutiny a zajetých kolejí dostane zpátky tak rychle, až mě to děsí. Letos jsem v maturitním ročníku a přijde mi, že mnohem víc to prožívají lidé kolem mě: rodiče, učiteté, mladší i starší kamarádi, co už to mají před sebou nebo za sebou. Jako kdyby se mě to netýkalo. Máme objednané šerpy a stužky, datum a místo stužkovacího večírku a samozřejmě i plesu, ale mě to všechno prostě přijde ještě hrozně daleko. Což je blbost, vím, že to rychle uteče, třeba stužkovací večírek máme 17. října a to je hned. Učitelé nám samozřejmě každý den připomínají, že letos maturujeme. S kamarádkami jsme se domluvily, že až přijde den, kdy nám to ani jeden učitel nepřipomene, tak to půjdeme oslavit. No, zatím to moc nadějně nevypadá.

Jinak původně jsem měla ve čtvrtek 19. dělat závěrečky v autoškole, ale instruktor si odjel na prodloužený víkend pryč a tím pádem to nestíháme a hlavně se na to moc necítím. Takže je asi budu dělat 2. října...uvidíme.

Zítra se konečně můžete těšit na reportáž z London Film & Comic Con, kde jsem byla v červenci, mám ji skoro hotovou, zbývá mi jen dopsat nějaký závěr a upravit pár detailů.

Doufám, že se máte hezky, ať už jste středoškoláci a tedy jako já máte za sebou první dva týdny školního roku, nebo vysokoškoláci a do školy se teprve chystáte, nebo pracující lidé, kteří si snad svou práci užívají. See you soon.