London Film & Comic Con 2013

17. září 2013 v 16:45 | Kate |  autographs obtained by different way
Konečně jste se dočkali (o den déle, než jsem slíbila, ale jaksi jsem včera zapomněla na úkol do školy, takže na blog nebyl čas) třetí, poslední a zároveň nejdelší reportáže o sbírání autogramů při mém prázdinovém pobytu v Londýně na začátku července (popravdě řečeno mi přijde, že už je víc jak rok zpátky...).V neděli 7. července jsem se vydala na svůj druhý con v životě (první byl RingCon v říjnu minulého roku), kam jsem chtěla někdy února, kdy jako jednoho z hostů ohlásili Petera Dinklage. Účast na conu vlastně byl dárek k mým 18. narozeninám, které jsem měla v červnu, a byl to ten nejlepší dárek, jaký jsem mohla dostat. Odnesla jsem si šest autogramů, tři fotky s hvězdami, jeden seriálový suvenýr, ale hlavně spoustu zážitků.

V reportáži jsem se snažila vynechat zbytečné detaily, aby nebyla tolik dlouhá a možná i nudná, tak doufám, že se mi to povedlo. Pro přiblížení atmosféry a pro lepší představu, jak to vlastně na London Film & Comic Con vypadalo, tu máte jedno velmi povedené video zaměřené hlavně na cosplay, ale mihnou se tam i někteří z hostů (nejlepší je Jason Momoa mávajíci plastovým(?) mečem).


Více tedy najdete ve článkuUsmívající se


Con se konal v Earl's Court 2, kam jsem někdy před půl devátou dojela metrem, našla tu správnou frontu a postavila se do ní. Mamka tam jela se mnou a čekala tam do devíti, kdy otevřeli vstup do haly. Fronta byla sice šíleně dlouhá, ale po otevření dvěři jsme postupovali rychle, takže dovnitř jsem se dostala jen pár minut po deváté. A hned jsem se zarazila, protože mi to na první pohled přišlo obrovské a já jsem honem nevěděla, kam mám jítSmějící se Věděla jsem, že jako první si musím vyzvednout lístky s číslem na autogramy, ale díky tomu prvnímu dojmu se mi úplně vykouřilo z hlavy, kam pro ně mám jítSmějící se Tak jsem si vystála mini-frontičku u jakéhosi informačního "stánku", zeptala jsem se jedné milé slečny (všichni tam opravdu moc milý a úžasní), která mě poslala dozadu, že ty lístky s čísly se rozdávají u stolků, kde se pak herci budou podepisovat. Kde jinde, žeSmějící se Tak jsem si došla pro lístek pro Lenu Headey (její autogram mi už minulý rok dovezla Sammy, ale já ji hrozně chtěla potkat) a Petera Dinklage a radovala jsem se, že mám nízká čísla (89 a 79).

V 9:40 jsem měla první ze dvou focení a to s Lenou Headey, tak jsem si snědla banán (Usmívající se) a šla se porozhlédnout mezi stánky. Nestihla jsem si projít snad ani desetinu a už jsem zamířila na místo photoshootu. Lísky na oba shooty jsem si koupila doma přes internet spolu se vstupenkou, takže jsem měla opět nízká čísla. Na Lenu to bylo číslo 51, takže mě do fronty pustili rovnou. Řada se začala hýbat přesně na čas a čím víc jsem se přibližovala k místu focení, tím víc jsem byla nervózníUsmívající se Někteří lidé vymýšleli všelijaké pózy, ale já jsem se rozhodla pro klasickou fotku. Focení bylo strašně rychlé (jako na každém conu), Leně jsem stihla říct jen Hello! a pak Thank you! a bylo toUsmívající se Fotky tiskli hned na místě, což bylo super, a já jsem s tou svojí spokojená.


Pak jsem měla asi 15 minut čas, další shoot jsem měla od 10 hodin, tak jsem se šla podívat, jestli někdo z herců, od kterých jsem chtěla autogram, nemá u svého stolku volno. A ono jo. David Gyasi u sebe měl jednoho pána, postavila jsem se tedy za něj a čekala, až se vypovídá. A že povídal dlouho! David na mě po chvíli začal házet omluvné pohledy a když ten pán konečně odešel, tak se mi opravdu omluvil. Herec se mi omluvil, protože jsem musela čekat na jeho autogram....chápete to? Já ne. No nic. David celou dobu, co si se mnou a s tím pánem povídal, stál, podal mi ruku a když se zeptal, jakou fotku bych chtěla podepsat, a já že tu z Atlasu mraků, tak mi přišlo, že se celý rozsvítil. Troufám si tvrdit, že většina lidí (včetně toho pána přede mnou), co za ním přišla, chtěla fotku ze seriálu Doctor Who. Navíc hodně lidí Atlas mraků úplně potopilo. Což nechápu, protože pro mě to je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. To jsem Davidovi taky řekla, ten mi děkoval a řekl, že on je na ten film moc pyšný, že je to to nejlepší, na čem zatím pracoval. Ptal se mě, kolikrát jsem ho už viděla, já že třikrát, dvakrát v kině a jedou na DVD, a on že taky třikrátUsmívající se Pak jsme se bavili o tom, odkud jsem, že David nikdy nebyl v Praze, ale že by moc chtěl, jak dlouho a s kým jsem v Londýně...A když jsme se loučili, znovu mi podal ruku a řekl, že mě moc rád poznal. Já jsem byla v sedmém nebi i kvůli tomu, že už jsem v ruce držela podepsanou fotku z Atlasu mraků s úžasným věnováním (které se mu tam skoro nevešloUsmívající se).


Setkání s Davidem Gyasim pro mě bylo nejlepším setkáním z tohoto conu. Byl naprosto úžasný, strašně milý a skromný a řekli jsme si toho opravdu hodně. Což bylo určitě dáno i tím, že není tak slavný a neměl u sebe frontu lidí, ale i tak mi mohl říct jen jednu větu a nic víc. Navíc jsem ho v průběhu dne potkala ještě jednou, když se po nějaké přestávce vracel ke svému stolku. V tom davu lidí mě poznal a pozdravil. David nedávno získal roli v novém filmu Christophera Nolana "Interstellar" (mihnul se i v Temný rytíř povstal), takže o něm určitě ještě uslyšímeUsmívající se

Po tomto skvělém zážitku jsem zamířila opět do další fronty, tentokrát na focení s Peter Dinklagem. Tam už číslo na lístkách nikdo nějak neřešil. Čekali jsme a čekali a bylo jasné, že focení bude mít zpoždění. Nakonec se fronta začala hýbat asi 10 minut po desáté a já jsem opět začala být hrozně nervózníSmějící seHlavně jsem netušila, jak si k Peterovi stoupnout. Pořadatelka, co odtrhávala lístky, nás upozornila na "no hugging and shaking hands" a za chvíli už jsem byla na řadě. Opět to bylo rychlé, opět jsem stihla jen Hello! a pak Thank you! a opět se fotky tiskly na místě. Popravdě řečeno se mi ta moje na první pohled moc nelíbila, ale postupem času jsem změnila názor a teď jsem z ní nadšená. Vypadá, jako že jsme kuli pikle a někdo nás vyrušil, tak děláme, jako že nicSmějící se Peter byl při focení úžasný, vymýšlel nejrůznější pózy a obličeje a přišlo mi, že si to celé fakt užíval.


Po focení jsem se šla podívat, jaká čísla jsou vyvolaná u Leny Headey a uvědomila jsem si, že jsem si zapomněla vzít lístek s číslem na autogram od Sylvestera McCoye. Tak jsem zamířila nejdříve tam a dostala jsem číslo 254... Pak jsem se zase vrátila k Leně a rovnou jsem si stoupla do fronty, protože moje číslo už vyvolali. Fotku na podpis jsem měla vybranou hned, doufala jsem, že zrovna tuhle tam budou mítUsmívající se Bohužel samotné podepisování mě docela zklamalo. Lena hrozně spěchala, stihly jsme se jen pozdravit, usmát se na sebe, pak jsem poděkovala, rozloučily jsme se a bylo to. Nevybavovala se s nikým a já jsem byla docela zklamaná, protože jsem o ní slyšela, jak je přátelská a s každým si dobu povídá. Pravda ale je, že odpoledne odešla brzo a na Twitteru se pak za to omlouvala. Takže místo toho, aby s každým vedla dlouhou konverzaci, se snažila podepsat co nejvíce lidem. Což beru a chápu, ale i tak ten pocit zklamání úplně nezmizel...Vybrala jsem si fotku ze seriálu Hra o trůny, ale Lenu můžete znát z hromady jiných projektů, např. 300: Bitva u Thermopyl, Dredd, Terminator: The Sarah Connor Chronicles nebo aktuálně The Mortal Instruments: City of Bones.


Potom jsem se šla podívat, jak to vypadá u Petera Dinklage. Ten neseděl u stolku, ale měl takovou oddělou kóji (nevím, jak jinak to pojmenovat), kterou měli i David Hasselhoff, Norman Reedus a asi i Dany Glover (rozhodně tam byl i v neděli, ale vůbec nevím, v jaké části haly, nepamatuju se, že bych kolem jeho kóje vůbec prošla). Nejdříve jsem si všimla, že tam chyběla cedule "No personalization", která tam ještě ráno byla. Zaradovala jsem se, ale stále jsem se snažila si to moc nepřipouštět, abych nebyla zbytečně zklamaná. U Petera jsem měla největší problém vybrat si fotku, nakonec to vyhrála tahle promo fotka ke třetí sérii Hry o trůny. Tak jako u Leny k nám při čekání přišla slečna, která se ptala, jestli chceme věnování (JUPÍÍÍÍ!) a pak jsme jí kdyžtak hláskovali jméno. Po tom, co mi na Katka řekla: "Wow, that's a cool name!" jsem začala mít své jméno zase o něco víc rádaSmějící se Jak jsem se k Peterovi přibližovala, moje nervozita zase pěkně rostlaSmějící se Když jsem k němu došla, vyměnili jsme si pozdrav a ještě něco (už nějak nevím coRozpačitý), ale opět jsme došli k tomu, že jsem z ČR a tak i k Praze, kde Peter strávil několik měsíců natáčením Prince Kaspiana. Prý se mu tam moc líbilo a shodli jsme se, že centrum Prahy se moc pěkné. Pak jsme si navzájem popřáli pěkný den a bylo toUsmívající se Peterův podpis není zrovna výstavní, ale moc se nedivím, protože za celé tři dny musel podepsat ohromné množství fotek a kdyby se s každým podpisem vykresloval, tak by se asi zbláznil.


Pak nastala delší pauza, protože jsem zjistila, že Clive Russell i Kristian Nairn jsou tak vytížení, že u nich na autogramy taky zavedli ten lístečkový systém, plus do toho ještě měli přestávku na oběd. Tak jsem vyzvedla čísla (na Kristiana hezkou 100), přidala je k lístku na Sylvestra McCoye a šla se jen tak poflakovat po hale, dát si mini-oběd, pozdravit se a pokecat s holkama a hlavně si pořádně projít stánky, kde jsem si nakonec koupila přívěsek na klíče. Mít milion, tak si koupím snad úplně všechnoUsmívající se Někdy v této fázi jsem se taky postavila do další fronty, tentokrát na focení na Železném trůnu. Většina lidí se snažila napodobit pózu Neda Starka z promo plakátu k první sérii Game of Thrones, já jsem se rozhodla pro tohle:


Občas jsem prošla kolem stolků a kontrolovala jsem si, jaká jsou vyvolaná čísla, a zjistila jsem, že u Sylvestera McCoye se to vůbec nehýbe...později jsem taky zjistila proč. Nakonec se u svého stolku po přestávce objevil Clive Russell a protože moje číslo bylo už vyvolané, tak jsem šla za ním. Vedle něj seděl Richard Dormer (Hra o trůny, Good Vibrations...), který doopravdy vypadal úplně jinak než v televizi, strašně mu to seklo, a byl hrozně milý, pořád se smál a s někým se fotil. U Cliva jsem měla trochu problém se rozhodnout, jestli chci fotku ze seriálu Ripper Street nebo z Game of Thrones, nakonec zvítězilo to druhé, protože z RS tam ty fotky měli trochu divné. Clive byl moc fajn, zase jsme se dostali k Praze, kam prý jezdí pravidelně. Říkal, že to je takové zvláštní město, centrum je krásné, ale okraje moc ne...Popravdě řečeno nevím, jestli existuje hlavní město, jehož okraj by byl pěknýUsmívající se A když jsem mu řekla své jméno, tak ho nepotřeboval hláskovat. Poprosila jsem ho ještě o fotku, s čímž souhlasil, fotila nás slečna, která s ním seděla u stolku. Ale bylo to bez blesku, proto to vyšlo tak nažloutleNerozhodný


A tady je autogram, nakonec tedy na fotce z GoT (jinak Clive si ještě zahrál třeba v seriálu Merlin, v Sherlocku Holmesovi (verze s Robertem Downeym Jr.) a na podzim bude ve druhém Thorovi):


Pak jsem se chvilku zase procházela, užívala si skvělé atmosféry a fotila si lidi v kostýmech a čekala, až se z přestávky vrátí i Kristian Nairn. Po chvíli opravdu přišel a už na něj čekala malá frontička zájemců o autogram. Vedle Kristiana seděl Finn Jones, kterého jsem potkala minulý rok na RingConu, a když jsem ho tak pozorovala, tak jsem si znovu připomněla, jak je skvěle praštěný. Tentokrát neměl na stole seřazené gumové medvídky, ale rovnou ten stůl podlézal, aby se mohl vyfotit s fanynkamiSmějící se A ty jeho obličeje...No uteklo to a najednou jsem si vybírala fotku pro Kristiana. Musím říct, že setkání s ním bylo nejvíc rozpačité. Prohodili jsme pár slov o tom, že tohle je můj první con v Londýně a že si ho pořádně užívám, on že to je tady fakt super. Pak jsem mu na kus papíru napsala své jméno, popřáli jsme si hezký zbytek conu a bylo to. Kristiana znám také z Game of Thrones, kde hraje Hodora, postavu, která se stala tak trochu ikonickou. Pokud seriál sledujete a sledujete i fanouškovské stránky, tak asi víte, o čem mluvímUsmívající se


A potom nastala další pauza, protože čísla u Sylvestera McCoye se stále nehýbala. Znovu jsem si prošla stánky, znovu jsem nad nimi slintala (Smějící se) a pak se u mě začala projevovat únava, tak jsem se usadila v nějaké rádoby kavárně s hrozně dobrým a předraženým cappuccinem, souhlasila jsem s jednou paní, co seděla vedle mě, že je hrozně fajn si na chvíli sednout, a pozorovala jsem šrumec a užívala si atmosféru. Po nějaké době jsem šla opět zkontrolovat vyvolaná čísla a HURÁ!, mohla jsem jít na řadu. Jsem asi barbar, ale Sylvestera McCoye znám jen z Hobita, kde si zahrál čaroděje Ragasta Hnědého. Jinak se kromě jiného také objevil v seriálu Doctor Who jako jeden z Doctorů. A až v tuhle chvíli jsem zjistila, proč podepisoval tak pomalu. Měl zdravotní problémy (prý snad něco s nohou) a byl na vozíčku, takže i přesouvání na focení mu trvalo déle, takže se to celé natáhlo. Ale tím spíš ho obdivuji a jsem moc ráda, že na con přijel a nezrušil svou účast. Setkání to opět bylo docela rychlé, ale moc milé. Když jsem mu hláskovala své jméno, tak mi špatně rozuměl, takže místo Katka napsal Kadka, ale nevadíUsmívající se Já ani nevím, jestli to jde nějak řešitSmějící se


No a to bylo vše. Ještě jsem se chvilku potulovala po hale a kolem stánků a asi ve čtyři jsem s těžkým srdcem odešla pryč. Proč s těžkým srdcem? To je jednoduché. Na conu nejde jen o setkání se s herci (i když to je samozřejmě hlavní důvod, proč tam lidi jezdí), ale i o tu celkovou atmosféru, lidi v kostýmech, stánky se vším, co vás napadne, a návštěvníky opravdu všech věkových kategorií. Tento con byl prostě opět jeden z těch úžasných a nezapomenutelných zážitků a doufám, že příští červenec mi to vyjde a budu moct jet znovaMrkající

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Sbíráš autogramy?

Ano
Ne

Komentáře

1 Jája Jája | Web | 17. září 2013 v 17:16 | Reagovat

Dočetla jsem to celý a závidím, jak já bych chtěla jet na náký con :-D obdivuju tě, já bych se tam asi nedomluvila a ty už tam taková profesionálka a tolik autogramů, no moc gratuluju! ;-)

2 matoautogramy matoautogramy | Web | 17. září 2013 v 19:15 | Reagovat

Krásny článok, nádherné fotky, hlavne tá z Lenou Headey, je veľmi pekná. Krásne autogramu, ku všetkému ti srdečne Gratulujem. :-)

3 Ebi Ebi | Web | 17. září 2013 v 19:37 | Reagovat

Opět nádherné zážitky :-) Gratuluju ke krásným autogramům a fotkám. Ta s Peterem je úžasná.

4 Lucka Lucka | Web | 18. září 2013 v 18:20 | Reagovat

to je úžasný, moc ti gratuluju :)

5 FelixL FelixL | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 10:08 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama